bedava okey oyna

Antalya Okey

Online okey oynayabilmeniz için sitemizi en iyi alt yapı sistemleri ile kurduk. Amacımız tüm okey oyunlarınızı kesintisiz ve seri bir şekilde oynayabilmenizdir. Sitemiz hem masaüstü web hem de mobil uyumlu olarak çalışmaktadır. İsteyen kullanıcılar mobil cihazlarından sitemize erişim yaparak okeylerini oynamaya başlayabilirler. Sitemize üye olarak kendinize bir oyun odası belirleyebilir ve oyun odasında arkadaş grubu oluşturarak sürekli okey oynayabilirsiniz. Antalya okey odası Antalyalı olan ve Antalya’yı sevenlerin buluştuğu ve birlikte okey oynadıkları yerdir. Sitemizde sizler için birçok şehir adıyla odalar oluşturarak aynı anda daha fazla kişinin okey oynamasını sağlıyoruz.

Okey bir masa oyudur ve dört kişi ile oynanmaktadır. Her elin başlangıcında her oyuncuya 14 taş, oyuna ilk başlayacak olan oyuncuya 15 taş verilir. Her oyuncu aldığı taşları önünde duran ıstakaya dizer. Masa üzerinde kalan taşlar kapalı durur ve oyun içerisinde o taşlardan sıra ile çekilerek oynanır. Taş dağıtılmadan önce zar atarak bir taş açılır. Açılan taşın bir sayı fazlası okeydir. Okey tüm taşlar yerine kullanılabilen joker bir taştır ve oyun bitiminde son taş olarak okey atılırsa eli kazanan oyuncu rakiplerini 4 sayı birden düşürür.

Antalya Okey Oyna

Taşlar dağıtıldıktan sonra elinde 15 taş bulunan oyuncu işine yaramayan taşlardan birisini yanında bulunan oyuncuya atarak oyunu başlatır. Okey oyununun kuralı, aynı renk taşları sıralı olarak en az 3 taş yan yana gelecek şekilde dizmektir. Ya da aynı sayılı taşların farklı renklerini bir araya getirerek dizmektir. Dizilen her grupta en az 3 taş olmak zorundadır. Oyun sırası gelen oyuncu yerden bir taş çeker ve elindeki taşları belirli kurala göre sıralamaya çalışır. Elinde işine yaramayan taşı yanındakine atarak oyunu devam ettirir.

Antalya Okey Oyunu

Sitemizde okey oynadığınızda elinizdeki 14 taşı ilk olarak siz sıralamışsanız o elin kazananı siz olursunuz. Oyunu bitirebilmek için elinizdeki 15. Taşı yere açılan ve okeyi belirleyen taşın üzerine koyarak oyunu bitirebilirsiniz. Taşların sıralanışını seri şekilde ya da aynı renk olarak yapmalısınız. Taş sıralama işlemlerinde okey taşının sayısı yerine taşlar arasında bulunan sahte okey olarak adlandırılan taş kullanılır ve sayı sıralaması tamamlanır.

Antalya Okey Oyunları

Oyun başlangıcında taş dağıtıldıktan sonra oyuncu elindeki taşlar arasında aynı renk ve aynı sayılardan çift taşlar varsa oyuncu çifte gidebilir. Çifte gidilen elde oyuncu aynı renk ve numaraları 7 çift yapana kadar oyunu çevirmeye çalışır. Diğer oyuncular eli bitirmeden 7 çifti tamamladığında elindeki fazla taşı ortaya atarak eli çiftten bitirir. Çift giderken çifte gittiğini belirtir ve tüm oyuncuların atmış oldukları taşların hepsini görebileceği şekilde açılmasını sağlar. Sitemizde okey oynarken çifte gitmek istediğinde çifte git butonuna basar ve tüm atılan taşların açılmasını sağlar. Oyun bitiminde de bitti seçeneği ile oyunu bitirir. Çiftten eli bitiren oyundu diğer oyuncuların puanlarından 4 puan sildirir. Okey oyunları oyun türüne göre, 6, 12 ya da 20 puandan başlanarak düşülmeye başlanır.

antalya okey oyna
antalya okey oyna

Okey sitemizde oynadığınız okey oyununun oynanan elini bitirebilmeniz için 14 taşı düzenli olarak sıralamanız ve ilk sıralayan siz olmalısınız. Taşların sıralaması tamamlandığında 15. Fazla taşı yerde açık olan ve gösterge olarak kabul edilen taşın üzerine koyarak oyunun bittiğini gösterebilirsiniz. Taşları sıralamak için oluşturduğunuz perlerin her biri en az 3 taştan oluşmaktadır. Taş sıralanışını bilmeli ve bittiğinizi gösterebilmek için sıralamayı yapmış olmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Online Okey Oynama Sitesi